Привіт!

Hi! Salut! Ciao!

Привіт! 

Я - Анастасія, Настасья, Настя,як вам подобається))) і я  проходжу стажування у сонячному містечку Фоджа, на півдні Італії, серед пальм і піццерій.

Програма Еразмус+ дала мені таку чудову можливість. Я довго шукала такої  можливості, боялась, мала багато запитань, інколи сумнівалась, інколи багато сумнівалась, шукала, знаходила, раділа і розчаровувалась, але в решті-решт отримала лист-запрошення і почався інший етап мого життя.

Саме про все це, по пошуки, про програму, про переїзд, про документи, про житло, про їжу і все що мене і вас цікавать будем говорити тут! 

Моя мета - допомогти вам наважитись і не боятись змін!

Чому Фоджа? Чому Італія?

З точки зору досвіду - взагалі не має значення де! Просто погоджуйтесь! Подавайтесь! Виходьте з зони комфорту! А якщо ви аспірант - то об'язково напишіть мені за всіма подробицями про переваги саме для вас. 

Немає різниці де ви опинились: у мегарозвинутому мегаполісі чи у маленькому провінційному містечку - ви не повернетесь тією самою людиною, якщо будете використовувати всі переваги Еразмус життя. 

З точки зору професійної Унівесрситет Фоджа маєє ряд особливостей які треба враховувати при виборі ВНЗ. Якщо ви хочете відчувати переваги у навчанні у порівнянні зі своїми одногрупниками то варто відмітити окремі спеціальності, а саме Економіку, Міжнародні відносини, Медицину, Право. Це саме ті напрями, які вже активно впроваджені англійською мовою для міжнародних студентів. Також тут вичаються Харчова промилсовість, Спорт, Менеджмент і вони також частково викладаюсться англійською мовою. Проте без знання Італіської мови вам буде важко пізнати всі переваги навчання закордном і взяти "вершки" інформації та знань які пропонує університет. Торта ви отримаєте і дуже смачного, але якщо хочете з вершками - вчіть Італійську. 

Зачитувати всі напрями я не буду, це вам і без мене роскажуть.  Окрім того, ваш ВНЗ може мати договір лише на конкретні спеціальності. Також можете відвідати сайт Університету Фоджі: https://www.unifg.it/internazionale

Звичайно ж  у Фоджі є і Філологія. В такому разі ви вже певно маєте або гарні знання з італійської, тому не боїтеся мовної адаптації, або також володієте англійською (як я), іспанською мовою чи навіть французькою (також як я). Це саме ті мови, які стануть вам тут у пригоді. Румунська мова теж може значно полегшити вам життя у Італії. Кажу вам як філолог і як подруга прекрасних Еразмус студенток з Румунії та Молдови. 

Отже, до чого я веду? Ті хто хоче отримати новий досвід та подорослішати - взагалі нема про що думати! Ті хто володіють італійською - вам треба лише обрати факультет і рушати! Ті хто володіють англіською, іспанською, французькою, враховуйте особливості викладання університету і також робіть вибір собі на користь! Але для вас є ще одна гарна новина - Унівесрситет Фоджа завжди вдосконалюється, це я вам кажу як стажер Міжнародного офісу, і може вже з цього семестру ваш факультет повністю "заговорить" англійською мовою. Перевіряйте інфу, пишіть іншим студентам які вже тут навчались чи навчаються і пакуйте вже валізи!)

Про те, к близько Фоджа до моря і її клімат я розкажу окремо, а  в наступному постічитайте про валізи і їх дружбу з житлом і транспортом.

 

Валіза, житло, рутина або про що думати заздалегідь

 

Коли мій Еразмус підтвердився до від'їзду залишались меньше 3 тижнів, а віза на руках опинилась за три дні до відправки... Може хлопці і не злякались таких термінів, але насправді, для 12-ти місячного відрядження, скласти валізи за три тижні - це майже як міссія Тома Круза.  І що класти в ту валізу? В яку валізу? І чи класти взагалі?

Валіза це не просто контейнер одягу на коліщатках. Валіза - це якість вашого життя на наступні 6ть, 9ть (або 12 для стажування) місяців. Зміст валізи може залежати не тільки від ваших особистих потреб і смаків, але й від

1)транспорту яким ви будете добиратися до місця

2)житла яке ви обрали (чи воно вас обрало?!)

3) матеріальних можливостей (так, грант/стипендія є, але вона ж не гумова!)

Саме ці фактори можуть зменшити або збільшити розмір вашої валізи і їх кількість взагалі. Про них окремо я роскажу в насптному записі. А зараз трошки про мої валізи.

Мої валізи...Оцінити їх стало легше вже перед виїздом назад, оскільки їх стало на одну більше і стало очевидно що було зайвим з самого початку.

Звичайно, ви можете сказати "Яка різниця що класти у валізу? Чого не вистачить усе зможу купити на місці!" І ви праві у такій можливості, але враховуйте, що ви - одні в чужій країні далеко від дому, друзів поки ще немає, місто не знайоме, а стипендія здається такою ВЕЛИЧЕЗНОЮ! Але в мене таке питання, ви збираєтеся тільки навчатись і сидіти в кімнаті 24/7 ? 

Стипендія крута (але до речі поки ми не в ЄС), але 20 євро на чашки + 20 євро на рушники+ 20 на ковдру+ 50 євро на осінню курточку+ депозити, оплата за два місяці наперед + перша піцца і Джелато....і ти вже чекаєш коли прийде наступна стипендія а місяць тільки розпочався. А в Україні ковдра була вдома безкоштовна, та й курточка  була і рушник не такий вже і важкий ...а чашку, чашку вже як сувенір я теж придбала) 

Збережіть ці гроші на подорожі, розваги, ви ж їх заслужили! Ви пройши конкурс, і здасте усі екзамени, хто як не ви маєте себе заохотити подарунком на вихідних після плідного навчання!

Отож, трансопрт впливає на кількість валіз, а к-ть валіз на вартість поїздки. 

Житло впливає на вибір речей які можна привезти з дому і зекономити. В моєї колеги вдома не виявилося жодної ковдри і ПОДУШКИ! І першу ніч вона спала на рушниках і курточках замотаних у ті рушники (ті що спочатку здавались зайвими у валізі). Навпаки, в моїй квартирі виявилось 3 фени, а  я таки взяла 1 з собою.... Як так вийшло що ми не знали що в наших майбутніх житлах? Див. вище - я не мала часу на вибір, а моя подруга не користувалась нічією допомогою і власниця, яка  говорила тільки італійською, не пояснила деталей.

Фінанси можуть взагалі звільнити вас від попередніх проблем.

Тож, як бачите,багато незручностей можна уникнути знаючи ЯК ви їдете, ДЕ ви будете жити і ЧОГО там НЕМАЄ та чи готові ви платити БІЛЬШЕ?

 

 

Університет Фоджа